7x je huis goedkoop inrichten: het kán
Eind vorig jaar nam ik mezelf iets voor, namelijk: ik wil nooit meer geld lenen. Lees ook: “Mijn 300-lijst; naar Steve Harvey’s idee“.
Tegelijkertijd was mijn spaarbedrag precies nul. Ik had dus ook geen financiële reserves. Maar… er stond nog een verhuizing op stapel. En er is een baby op komst. En mijn man dan? Ik ben getrouwd met een Egyptenaar. Mijn man moet nog naar Nederland komen (en financieel bijdragen vanuit Egypte gaat nu eenmaal wat lastiger).
Ik stond er dus zo goed als alleen voor. Wel met hulp van mijn ouders, gelukkig. Maar dat zorgde wel voor wat uitdagingen. Bijvoorbeeld om een antwoord vinden op de vraag: hoe kan ik mijn huis goedkoop inrichten?
Daar vond ik iets op! En die tips deel ik graag met jou. Sta jij ook voor zo’n (financiële) uitdaging? Dan ga je dit artikel zeker fijn vinden.
7x je huis goedkoop inrichten: het kán
#1 Zoek op “gratis” op (FB) Marktplaats – binnen jouw regio
Het is bizar hoeveel (mooie) spullen ik gratis heb mogen ophalen! Van twee prachtige nachtkastjes tot een moderne 3-zits bank. En van een babybox tot een tv-meubel. Ik ben hier echt mega, mega dankbaar voor! Meestal gaf ik er gewoon een flesje wijn of een reep chocolade voor terug, maar dit hoefde geen eens.
Toegegeven: je moet hier ook vervoer voor hebben. Ik had het geluk de Renault Kangoo van mijn vader te mogen gebruiken. Maar je kunt eventueel ook een vriend(in)/kennis vragen, of een (betaalde) koerier regelen. Je bent dan nog steeds besparend bezig, ten opzichte van alles nieuw kopen.
Een andere tip is trouwens: kijk ook naar gratis extra’s als je abonnementen afsluit. Zo kreeg ik van KPN een gratis SmartTV toen ik een nieuw internet- en televisie abonnement voor mijn huis af moest sluiten. Dit was een Black Friday deal, maar volgens mij hebben ze die deals wel vaker bij KPN. Zit je al vast aan een provider? Dan kan het ook lonen om eens te switchen. Ik zou hier zeker naar kijken!
#2 Ga winkelen bij de kringloop
Bij de kringloop staan vaak nog hele mooie meubels. De kringloop in mijn regio heeft zelfs een thuisbezorgservice (voor 40 euro per keer – dat dan weer wel). Maar mijn moeder scoorde er bijvoorbeeld vijf mooie eettafelstoelen voor mij – voor slechts 50 euro.
Ook vazen, glazen, potten en pannen koop je liever bij de kringloop. Dat scheelt echt enorm veel geld!
Ik ‘neus’ er graag rond, op jacht naar andere leuke woonaccessoires.
#3 Onderhandel op Marktplaats
Naast gratis spullen vind je natuurlijk nog veel meer op Marktplaats.
Als je de verkopers van een leuk item een berichtje stuurt of een bod doet, is er vaak nog wel wat onderhandelingsruimte. Zo scoorde ik bijvoorbeeld een bijna-gloednieuwe kledingkast voor onze baby, voor slechts 50 euro! En vaak kijk ik éérst even op Marktplaats voordat ik iets nieuw koop. Het kan zomaar tientjes schelen. Soms zelfs honderden euro’s.
#4 Shop op de sale bij (woon)winkels
Voor deze tip moet je niet té merkvast zijn, want wie “op de sale shopt”, koopt namelijk ‘gewoon’ bij de winkel die op dat moment de hoogste kortingen geeft.
Veel winkels hebben een grote sale in januari en in de zomer, zo rond de maanden juni en juli. Hou dit dus goed in de gaten.
Maar tegenwoordig zijn er ook het hele jaar rond kortingen. Daarvoor is het internet een handige tool. Je kunt googlen of zoiets als de Folderz app een tijdje bijhouden.
Zo geven winkels als Jysk, Kwantum en Leen Bakker altijd wel ergens korting op. Of denk aan kortingen bij de HEMA, op handdoeken bijvoorbeeld. IKEA daarentegen, vind ik – persoonlijk – berucht slecht in het geven van kortingen.
Ps. Ik kocht mijn visgraatvloer trouwens als restpartij van een vloerhandel. Ook dit is een tip: zoek eens op opheffingsuitverkopen, eindejaarssales of groothandel dumpprijzen.
#5 Een beetje handigheid…
Een beetje handigheid… Goes a long way.
Soms is een meubelstuk niet direct jouw favoriet, vanwege de kleur bijvoorbeeld, maar kan er heus nog een likje verf overheen. Of misschien kun je het meubelstuk zelfs wel beplakken.
Zo had ik zelf nog een oude eettafel die niet meer bij mijn nieuwe interieur paste. Deze heb ik beplakt met plakplastic van Temu. En de – voorheen zwarte – metalen poten van de eettafel heeft mijn zusje geverfd met een potje Hammerite (crèmekleurige) metaallak. En tada: dat zorgde voor een hele nieuwe look op mijn oude eettafel.
Ook een IKEA vakkenkast, die ik via-via mocht overnemen voor een tientje, heb ik overgeverfd in een andere kleur. Dat was goedkoper dan de vakkenkast nieuw kopen. En het resultaat mag er zijn, al zeg ik het zelf :).
#6 Je netwerk inzetten
Iets wat vaak vergeten wordt, maar wat misschien nog wel het meest simpele van allemaal is: zet je netwerk in.
Zo hoorde ik bijvoorbeeld achteraf dat ik best een laminaatsnijder van mijn oom en tante had kunnen lenen, terwijl ik die nu zelf gekocht had. Aan de andere kant heb ik wel in mijn eigen netwerk rondgevraagd of iemand – tegen betaling – mijn visgraatvloer wilde leggen. Daar vond ik drie mensen voor en dat scheelde me ontzettend veel geld ten opzichte van het laten leggen door een vakman. En het resultaat is er niet minder om.
Vergeet dus zeker de kracht van jouw netwerk niet bij je huis goedkoop inrichten.
#7 Cadeaubonnen strategisch inzetten
Er zijn gedurende een jaar aardig wat momenten waarop je iets krijgt. Denk aan je verjaardag, Sinterklaas, kerst, Moederdag, Vaderdag, en zelfs een housewarming. Zo krijg ik nog weleens cadeaubonnen. Soms vraag ik er zelfs om, op mijn verjaardag bijvoorbeeld. En die besteed ik dan later aan iets voor mezelf of voor mijn huis. Het leuke daaraan is dat je er dubbel plezier van hebt.
En soms heb je gewoon een lucky. Zo kreeg ik voor de kerst bijvoorveeld ‘kerstmunten’ van mijn werkgever, om lokaal te besteden. Maar die heb ik lokaal besteed, door ze bij de Primera om te zetten naar een Bol.com cadeaubon. Waar ik vervolgens de leuke Brabantia ReNew collectie van heb besteld – voor in huis.
Geduld
Goed, met de bovenstaande tips kom je al een heel eind – denk ik zo, om je huis goedkoop in te richten.
En ja, ik weet het: één van de meest frustrerende dingen aan verhuizen is dat het vaak weken – of zelfs maanden – duurt voordat je huis af is. Het is dan enorm verleidelijk om tóch direct alles te kopen wat je wilt – en nodig lijkt te hebben. Maar het kan lonen om hier wat meer geduld in te hebben.
Zo is mijn huis – in mijn ogen – bij lange na nog niet ‘af’ en zeker niet exact hoe ik het hebben wil. Maar het is in ieder geval schuldenvrij! En dat geeft me meer rust dan een spiksplinternieuw interieur wat ik nog jarenlang moet afbetalen.
Lees ook: “Mijn Scandinavische / Japandi interieur“.
Dus, vraag jezelf eens af: heb ik het echt nú nodig? Of kan het ook wachten? Totdat het in de uitverkoop is – bijvoorbeeld? Of totdat je weer wat meer financiële ruimte hebt?
Waarom je huis goedkoop inrichten?
“Verhuizen is een dure hobby”, zeg ik weleens. Het kost je áltijd meer geld dan je denkt. In zo’n periode is het dus extra fijn om al die kosten wat te ‘drukken’. Je huis goedkoop inrichten met bovenstaande tips is iets wat je daarbij gaat helpen.
Zo houd je meer geld over voor andere dingen, zoals leuke uitjes, een vakantie, een bezoekje aan de schoonheidsspecialiste, een keer uit eten, et cetera et cetera.
Door je huis goedkoop in te richten ‘verdien’ je bovendien geld door slim te besparen! Daarnaast kun je met een budgetvriendelijke inrichting ook makkelijker experimenteren met verschillende stijlen en trends, zonder je schuldig te voelen over grote investeringen. En je wordt er ook een leuker mens van: iemand die niet op elk (klein) krasje kijkt.
Ik ben in ieder geval helemaal om!
Ik denk namelijk niet, dat als ik – ooit straks – aan het einde van mijn leven ben gekomen… ik dan terugdenk aan allerlei dure meubels als de highlights van mijn leven. Nee, laat mij maar lekker ‘recyclen’.
En van het geld wat ik overhoud doe ik liever leuke dingen, met de mensen van wie ik houd.
En jij? Zou jij je huis goedkoop inrichten?