Bakhoor: heerlijk geurende Arabische wierook voor je haar

december 10, 2024
by
Spread the love

Bakhoor: heerlijk geurende Arabische wierook voor je haar

Wil je de hele dag heerlijk geurend haar? Het geheim daarvoor vind je in een oude, Arabische traditie: bakhoor.

Bakhoor (uitgesproken als barour) is de Arabische naam voor geurende houtsnippers (meestal agarhout, oud hout en sandelhout). Die houtsnippers zijn doordrenkt in olie en bevatten ook hars en geurstoffen. Samen vormt dit een soort wierook.

Om de geur vrij te laten komen heb je een bakhoor brander nodig. Deze zijn vaak mooi vormgegeven met Arabische kalligrafie erop. Wie de vrijgekomen wierook van de bakhoor brander vervolgens dicht bij het haar houdt, heeft de heel dag heerlijk geurend haar. Dit blijft veel langer, maar ook veel sterker hangen dan normale haarmist (of parfum). En, ook fijn: Bakhoor droogt het haar niet uit en beschadigt het niet – zoals veel westerse, chemische parfums wel doen.

Dus, kortom… ik ben fan! Vandaar dat ik dit eeuwenoude beauty-geheim ook graag met jou deel.

Bakhoor: heerlijk geurende Arabische wierook voor je haar

Voor die heerlijk geurende Arabische wierook heb je dus een Bakhoor brander nodig.

Tijdens mijn zoektocht naar een Bakhoor brander die ik dicht tegen mijn haar aan kan houden, om de geur erin te laten trekken, kwam ik ook deze webpagina tegen: “Dubai Hair Bakhoor” (kijken kijken niet kopen, want dit kan goedkoper – lees nog even door).

Volgens de verkopers van dit product:

“Hair Bakhoor is ’s werelds eerste apparaat om het haar heerlijk te parfumeren met Arabische aroma’s genaamd oudh. Het laat het haar 24 uur lang heerlijk ruiken naar 1001 nachten op een subtiele, luxe en duurzame manier. [..] Geschikt voor: stijl en krullend haar en perfect om overal mee naartoe te nemen.”

Grapje: nu blijkt dit product gewoon van AliExpress te komen. Sinds mijn poging om zelf te dropshippen check ik dat altijd eerst even. Bij Ome Ali kun je de zogenaamde “Dubai Hair Bakhoor” van 10 tot 40 euro bestellen.

Wil je gelijk bestellen? Klik dan hier of zoek op de AliExpress website (of in de app) naar “Arabische elektrische wierookbrander”.

Hier en hier kun je Bakhoor geuren nabestellen.

Tip: mijn persoonlijke favoriet is Bakhoor Al Azhar.

Bakhoor brander voor in huis

Wist je dat je niet alleen je haar, maar ook je hele huis naar Arabische wierook kunt laten ruiken?

Met een Bakhoor brander in je woonkamer of hal kun je heerlijke aroma’s in huis verspreiden. Bakhoor branders zijn er in allerlei soorten en maten. Van glas, van tin/brons en van andere materialen. Elektrisch of niet-elektrisch. Et cetera, et cetera. De keuze is reuze.

De kwaliteit van je Arabische wierook…

Welke Bakhoor je uitkiest is van belang voor de kwaliteit ervan. Je merkt het verschil tussen wierook van hoge en lage kwaliteit aan de pure geur en aan hoe lang de geur in je ruimte blijft hangen.

 

Merin

Merin [‘88] schrijft om te begrijpen - en stiekem is het ook een beetje haar 'dagelijkse therapie'. Ze is openhartig over haar grootste faalmomenten én over haar successen. Ze is een gefacetteerde persoonlijkheid. Haar overtuiging? “If you label me, you negate me”. Bovendien is ze ook maar ‘gewoon’ een mens. In 2024 trouwde ze met ‘haar’ Egyptenaar en ze zijn samen in verwachting van een kleine jongen (1 mei 2025).

Geef een reactie

Your email address will not be published.

Merin de Does blog

Over

Hi, leuk dat je hier een kijkje neemt. Mijn naam is dus Merin ['88] en ik ben dol op (ijs)koffie - zoals je kunt zien. Deze foto is bij de waterval van Manavgat (in Turkije) genomen, één van mijn favoriete plekjes op aarde.

Ik ben getrouwd met Sherif, mijn grote liefde ❤. En we zijn in verwachting van een kleine jongen.

Ik schrijf graag, vandaar deze blog. Wil je meer over mij weten? Klik dan hier.
Alleen naar Cappadocië
Previous Story

Alleen naar Cappadocië: een droom die uitkwam!

Next Story

Mijn financiële voornemen: nooit meer geld lenen

Latest from Alle artikelen

Dingen om te doen in Kusadasi

Wat doen in Kusadasi?

Spread the loveWat doen in Kusadasi? Vraag je je af “Wat is er te doen is Kusadasi?”. Het antwoord is: meer dan genoeg! Maar…
error: Content is protected !!

Merin de Does: een lifestyle blog

Een eigen plekje op het web, met de naam “Merin’s Lifestyle Blog”. Hier vind je artikelen over

Go toTop